Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

Mesto tieňov II. séria

Novinky z druhej série Mesta tieňov sa dočítaš préve v tejto sekcii!

Aj také situácie treba nakrútiť! Horiace autá, ohrozené ľudské životy, topiaci sa ľudia, lúpeže, vraždy či neobjasnené úmrtia. O tom je seriál Mesto tieňov, ktorý vychádza z trestných činov, ktoré sa na Slovensku reálne odohrali. V jednotlivých častiach môžu diváci spoznať konkrétne udalosti, ktoré zarezonovali svojou krutosťou. Príbehy sú však dotvárané aj fikciou - týka sa to predovšetkým osobných životov kriminalistov.
Ešte asi tri mesiace bude prebiehať nakrúcanie druhej série seriálu Mesto tieňov. A keďže sme sa dozvedeli, že tím vyšetrovateľov "pracuje" v nových priestoroch, zašli sme sa tam pozrieť. Nové kancelárie, ale aj zákulisie a ďalšie priestory, ktoré na obrazovke nemáte šancu vidieť, nám predstavil jeden z režisérov Robo Šveda. Asistoval mu pri tom kameraman Martin Žiaran. Ak si kliknete, neoľutujete.
Kameramanom seriálu Mesto tieňov, ktorého druhá séria sa práve nakrúca, je Martin Žiaran. A ten doslova zažiaril, keď sa dozvedel, že tento seriál sa stal nielen Televíznou udalosťou roka, ale asi o týždeň potom získal práve on cenu za kameru - Kamera 2008, ktorú odovzdáva Asociácia slovenských kameramanov. Žiarana to potešilo o to viac, že táto cena je v podstate od kolegov - profesionálnych kameramanov a umelcov. A bola tam vraj dosť silná konkurencia...

Samozrejme, potešilo to aj nás, takže srdečne blahoželáme...a dúfame že získa aj za druhú sériu!
Marián Mitaš hrá v seriáli Mesto tieňov jedného z vyšetrovateľov. Ocenenie Televízna udalosť roka ho, samozrejme, potešilo. Slovenský krimi seriál mu priniesol trošku viac popularity, i keď Mitaš žartovne poznamenal: "Čakám, kedy sa popularita začne premieňať na domček, autíčko..." Prácu kriminalistov oceňuje a robiť niečo podobné by si vraj netrúfol. Čo si však trúfne, čo ho baví, prečo sa teší na nakrúcanie druhej série a za čo ďakuje policajtom - to sa už dozviete z videa.
Prvý slovenský krimiseriál oslnil kritiku, a preto sa už točí druhá séria.
 
EUROVISION</a> </div><div class=