Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

NOVINKY

Rádio Fresh je prepadák aj po dvoch mesiacoch od štartu

Aspoň priemer stanice nedosiahla doposiaľ v univerzálnej cieľovej skupine 12+ ani jedna časť.
Po dvoch mesiacoch od reštartu je Rádio Fresh stále prepadák. Včerajšiu časť si podľa informácií Mediálne.sk pozrelo 21,1 percenta divákov. Trhovým lídrom bola v čase jej vysielania konkurenčná TV Joj s akvizičnými seriálmi C.S.I.: Kriminálka Miami a Kosti.

Rádio Fresh dosahuje dlhodobo podpriemerné výsledky. Minulý týždeň zaujalo iba 16,8 percenta divákov. Aspoň priemer stanice nedosiahla doposiaľ v univerzálnej cieľovej skupine 12+ ani jedna časť.

Zatiaľ najlepší výkon v aktuálnej sezóne dosiahlo Rádio Fresh 23. septembra. Markíza v tlačovej správe uviedla rating 6,4 percenta, čo predstavuje 300-tisíc divákov, podiel 27,6 percenta bol však stále pod priemerom. Ten v prípade televízneho lídra aktuálne dosahuje 31,6 percenta.

Markíza už prvýkrát otvorene priznala, že so sledovanosťou Rádia Fresh nie je spokojná "Výsledky sú horšie, ako by sme si priali," povedal v rozhovore pre .týždeň riaditeľ Centra výroby a vývoja TV Markíza Jan Maxa. Aktuálnu podobu seriálu považuje za kvalitnú, jeho neúspech pripisuje tomu, že "diváci chyby neodpúšťajú".

Rádio Fresh odštartovalo v stredu 2. septembra. Markíza prekopala dej aj samotný žáner pôvodného seriálu Rádio a začala ním cieliť na mladšieho mestského diváka. Nasadila ho za silný formát Modré z neba, ktorý však zrejme sledujú najmä vyššie vekové ročníky.

Je teda na televízii Markíza či sa jej oplatilo rozbiehať už vopred prepadnuté Rádio Fresh. Skôr mali dať šancu seriálu Mesto tieňov II. sérii. TU


Zdroje dát:
Mediálne.sk zverejňuje hodnoty z výstupov merania sledovanosti citovaním oficiálnych zdrojov ako web o sledovanosti TV Joj TVmeter.sk, webová stránka STV, teletext TV Markíza a tlačové správy televízií. Stanice Joj a Joj Plus zverejňujú sledovanosť aj v týždenných programových plánoch. Správy obsahujú tiež označené neoficiálne informácie z brandže. Hodnoty v sledovanosti v spravodajstve Mediálne.sk o sledovanosti sú teda negarantované. Všetky hodnoty sú uvádzané v univerzálnej cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov. "Nadpriemer" a "podpriemer" je porovnaním výkonnosti relácie s celotýždenným priemerným trhovým podielom televízie v univerzálnej cieľovej skupine. "Sezónny priemer" sa chápe ako priemer týždenných podielov univerzálnej cieľovej skupiny v období od septembra do júna. Elektronický prieskum sledovanosti zabezpečuje TNS na objednávku PMT. Členmi PMT sú STV, Markíza, JOJ, Ta3 a Asociácia mediálnych agentúr.
Poslední komentáře
31.10.2009 21:04:42: Vždy som vedel, že Rádio bude prepadák!
 
EUROVISION</a> </div><div class=