Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

NOVINKY

Mesto tieňov bude predávať Warner Bros.

Programy Markízy začne predávať jeden z najväčší svetových distribútorov. Doteraz nemal v knižnici žiaden seriál v slovenčine. Mesto tieňov môže byť historicky prvý.
Začlenenie CME pod mediálny koncern Time Warner sa začína prejavovať v praxi. Slovenskú produkciu z dielne televízie Markíza začne predávať jeden z najväčších distribútorov sveta Warner Bros. International Television Distribution. Informuje o tom český týždenník Marketing & Media vo svojom najnovšom vydaní.

Marketing & Media uvádza, že Warner plánuje distribuovať aj tituly Novy a ostatných staníc CME; len za minulý rok vzniklo približne 28-tisíc hodín vlastných programov. Konkrétne spomína Ordináciu v ružovej záhrade, chystanú novinku Novy Dům snů a slovenské Mesto tieňov. V knižnici Markízy sú aj ďalšie pôvodné tituly – napríklad Susedia.

Momentálne ešte Warner vo svojej databáze programy staníc CME nemá. Keď sa tak stane, budú úplne prvými slovenskými titulmi, ktoré predáva. Aktuálne nemá ani jeden film či seriál so slovenským znením, dokonca ani vyrobený v slovenskej koprodukcii. Český obsah je na tom lepšie: Warner disponuje oscarovým filmom Kolja v pôvodnom českom znení. Ďalšie tri snímky v katalógu – Barbier sibírsky, Kliatba bratov Grimmovcov a Edith Piaf – majú podľa databázy Warner Bros. International Television Distribution českého koproducenta.

Doteraz spolupracovala Markíza s Warnerom iba jednostranne – kupovala od neho akvizície. Warner je v tejto oblasti najvýznamnejším partnerom Markízy a predal jej seriály ako Odložený prípad, Smallville, E-Ring: Pentagón – krídlo E, Invázia, Alf, Priatelia, Malý zajac Bugs a priatelia alebo Scooby Doo, kde si?! V aktuálnom týždni pôjdu na Markíze od Warnera aj filmy Posledný samuraj, Prvá liga II., Harry Potter a Tajomná komnata, Boeing 747 v ohrození a Policajná akadémia: Moskovská misia.

Mediálny koncern Time Warner pred mesiacom dokončil prevzatie 31-percentného podielu v spoločnosti Central European Media Enterprises (CME). Time Warner získal 19 miliónov novovydaných akcií a dva posty v predstavenstve spoločnosti. Hlasovacie právo k akciám má počas najmenej štyroch rokov vykonávať zakladateľ CME Ronald S. Lauder.
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=