Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

NOVINKY

Druhú sériu českého Mesta tieňov začala Nova nakrúcať bez slovenských režisérov

Môže to znamenať, že po úspešnej prvej sezóne Kriminálky Anděl sa Nova obrátila Slovákom z D.N.A. Production chrbtom.
Nova začala nakrúcať druhú sériu Kriminálky Anděl. Česká komerčná jednotka tak chce nadviazať na nečakane veľký úspech prvej sezóny pôvodného kriminálneho seriálu. Prvá klapka podľa tlačovej správy Novy padla 29. apríla.

Seriál vznikol po tom, čo sa Nove zapáčilo slovenské Mesto tieňov, vysielané sesterskou Markízou. Od Slovákov si objednala vlastnú verziu. Vznikla obdoba Mesta tieňov zasadená do prostredia Prahy, seriál dostal nový názov a okrem silnej inšpirácie existujúcimi pridala aj nové diely. Oba seriály vyrábala produkčná D.N.A. Production.

Kým prvú sériu Kriminálky Anděl režírovali Slováci Róbert Šveda, Peter Bebjak a Gejza Dezorz, pri druhej už televízia hovorí o českom trojlístku Dan Wlodarczyk, Ivan Pokorný a Jiří Chlumský. Je preto pravdepodobné, že Nova vzala výrobu seriálu do vlastných rúk. Či to tak bude nechcelo D.N.A. Production pre Mediálne.sk komentovať.

Prvá epizóda "Záchvěv lidskosti" z prvej série Kriminálka Anděl
„Ambícou druhej série je, aby každá epizóda zaviedla divákov do zaujímavého prostredia a prípad priniesol prekvapivú zápletku,“ povedal režisér prvých štyroch dielov Dan Wlodarczyk. Vzniknúť by malo dovedna šestnásť častí, oproti trinástim epizódam prvej sezóny.

Kriminálka Anděl sa v Česku už od prvej časti stala jedným z najsledovanejších programov ostatnej jesene. Počas pondelkových večerov od 1. septembra do 8. decembra si sadal k obrazovkám TV Nova približne každý druhý divák v cieľovej skupine 15–54. V priemere sledovalo každý diel seriálu viac než 1,8 milióna dospelých divákov.

Na rozdiel od Markízy, kde sa slot s kriminálkou objavil ako solitér, má Nova so slotom pre pôvodný týždenný kriminálny seriál komplexnejšie plány. Plánuje v ňom pokračovať ďalšími titulmi, v prípade úspechu nadväzovať ďalšími sériami. Vyrábajú sa Policie Modrava či Expozitura.


Markíza chce v Meste tieňov napriek vlažnému diváckemu prijatiu pokračovať, práve sa nakrúca druhá séria, vo vysielaní by sa mala objaviť na jeseň - rok a pol po prvej. Podľa informácií Mediálne.sk z pôvodne slabšieho výsledku viní piatkový čas a chce to skúsiť v iný deň.
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=