Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

NOVINKY

Druhá séria Mesta tieňov je hotová. Markíza ju nasadí asi až budúci rok

Produkčná spoločnosť D.N.A. Production už má nakrútenú druhú sériu pôvodného kriminálneho seriálu Mesto tieňov. "Teraz sa robí postprodukcia v rámci obrazu a zvuku. Vysielanie však závisí od televízie Markíza. Ale tento rok asi nasadená nebude," dodal Bebjak. V rozhovore pre aktuálne číslo časopisu .týždeň to povedal spolumajiteľ firmy Peter Bebjak.
Prvú sériu vysielal televízny líder na jar 2008, v piatky okolo deviatej však seriál nedosahoval uspokojivé výsledky. Bebjak je napriek tomu so spoluprácou s Markízou spokojný. "Aj keď nevyšiel základný krok, a teda nasadenie. Ale s tým my nevieme nič urobiť. Je to taktika a práca televízie. Predpokladali, že to môže fungovať. Žiaľ, stalo sa, že nie," povedal.

Ak by bolo nasadenie seriálu na Bebjakovi, určite by zvolil iný deň. "Piatok, a ešte k tomu deviata hodina, to je dosť nešťastné riešenie. A keďže je Mesto tieňov ako kriminálka skôr menšinovým žánrom, tak aj očakávaní diváci sú z nižších vekových kategórií. Medzi 12 až 40 alebo 50 rokov," vysvetlil. "Nasadili to v období, keď táto skupina ľudí má zrazu víkend, po práci a svoj čas trávia mimo obrazovky. Takže pri televízii ostávajú skôr starší diváci. Navyše sa v tom čase rozbiehalo aj Takí sme boli, takže víťazila STV," dodal producent.

V súčasnosti už podľa Bebjaka nie je spolupráca s Markízou taká výborná ako v minulosti. "Aj tam sa zmenila situácia, zmenili status a spôsob rozhodovania. Je silnejšie prepojenie s Novou, a tak sa ťažšie uskutočňujú projekty, ktoré by sme chceli," vysvetlil.

Pre Novu vyrábalo D.N.A. Production českú adaptáciu Mesta tieňov pod názvom Kriminálka Anděl. Už od prvej časti sa stala jedným z najsledovanejších programov ostatnej jesene. Podľa Bebjaka to nebolo dané len lepším nasadením. "Mali aj lepšiu stratégiu v rámci odpromovania programu. Predstavovali všetky postavy, takže keď začali vysielať, divák mal pocit, že ich už všetkých pozná. Boli tam však aj iné faktory. Seriál nasadili v pondelok a Nova je na českom trhu silný líder. Mali sme podiely až okolo 50 percent, čo je dosť veľa," povedal.

Druhú sezónu úspešného seriálu si už Nova nakrúca sama. "Je to ťažké. Prvý problém bol s časom, keď že sme vtedy vyrábali druhú sériu Mesta tieňov aj Ako som prežil. Druhá vec je osobná," naznačil dôvody Bebjak. Samotná Nova tvrdila, že k presunu výroby pod vlastné krídla pristúpila po kompletnom vyhodnotení výroby prvej série.
Poslední komentáře
18.09.2010 14:31:13: Kedy bude seriál Mesto tieňov vysielaný _ Keď je hotový,prečo stále nasadzujú nové krim.seriály,nesk...
 
EUROVISION</a> </div><div class=