Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

NOVINKY

Ďalšia kriminálka bude od STV!

STV sa nevzdáva myšlienky na seriál. Pripravuje Kriminálku Staré mesto.
Seriál pripravuje Trigon Production v spolupráci s verejnoprávnymi televíziami Česka a Slovenska. Budúci rok môže do seriálového boja prispieť nakoniec aj STV.
Slovenská televízia chce mať svoj vlastný seriál. V oficiálnom dokumente o koprodukčných projektoch do roku 2010 figuruje aj titul Kriminálka Staré mesto. STV ho označuje za "pripravovaný" a hovorí o siedmich epizódach.

Kriminálka Staré mesto je koprodukčný projekt, ktorý zastrešuje spoločnosť Trigon Production. Ako pre Mediálne.sk povedala PR manažérka Trigonu Iveta Pospíšilová, tretím koprodukčným partnerom má byť Česká televízia; podpísanie zmluvy s ňou sa pripravuje. Spolupráca s STV tiež ešte nie je potvrdená písomne, stále sa rokuje.

Kriminálka Staré mesto je podľa Trigonu momentálne v štádiu, že už sú hotové scenára. Natáčať sa má na jeseň, premiéra pôjde na ČT a paralelne aj na STV asi v januári 2010. Seriál by mal mať dve série – prvú sedemdielnu a druhú šesťdielnu. Už sú dohodnuté hlavné postavy Milan Lasica a Zuzana Fialová či režisér Jiří Strach. Práve prebieha kasting na vedľajšie úlohy. Podľa Pospíšilovej sa v seriáli objavia v mikroúlohách československé legendy ako Ladislav Chudík, Štefan Kvietik či Květa Fialová.

Podľa schváleného programového konceptu STV na rok 2009 je popri seriáli Záchranný systém Kriminálka Staré mesto prioritou a na tento rok patrí "k tým najvýznamnejším na Jednotke, na ktorých sa zatiaľ podieľa scenáristickou prípravou". Špecifikuje, že sa bude vysielať raz týždenne.

O Kriminálke Staré mesto sa hovorí od roku 2007. Práva na vysielania chcela popri STV aj televízia Markíza, tá si v januári dala názov seriálu zaregistrovať aj na Úrade priemyselného vlastníctva. Slovenská televízia koncom roka 2007 požiadala o dotáciu na balík pôvodných programov vrátane Kriminálky Staré mesto, ale nedostala ju. "Nevzdávame sa uvedených projektov a v práci na nich budeme pokračovať, aj keď je zrejmé, že ich bez štátnej dotácie nemôžeme realizovať paralelne," tvrdila následne vtedy hovorkyňa STV.

Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=