Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

NOVINKY

Ďalší krimiseriál!

Jedna epizóda Prvého oddelenia bude mať 20 minút. Nepôjde o klasický seriál, ale zrejme o detektívny docu-soap.
Televízia Joj pripravuje na jeseň seriálovú novinku Prvé oddelenie. Má to byť prvý slovenský denný krimiseriál. Informuje Pravda odvolávajúc sa na informácie z prostredia televízie.

Podľa informácií Mediálne.sk bude mať jedna epizóda Prvého oddelenia približne 20 minút a formou spracovania sa dá zaradiť skôr k inscenovaným reláciám s nehercami typu Súdna sieň než ku klasickým dramatickým kriminálnym seriálom. Na rozdiel od súdnictva bude Prvé oddelenie o vyšetrovaní.

V marci Joj nepriamo naznačila záujem práve o takýto typ programu; na Úrade priemyselného vlastníctva si registrovala názov "K 11". Podobne sa volá aj séria "K 11 - Kommissare im Einsatz", ktorú denne vysiela nemecká Sat.1. Seriál žánrovo označuje ako Ermittler-Doku a je o prenasledovaní a chytaní zločincov. Diváci sú svedkami policajných razií, návštev miesta činu, rozhovorov so svedkami alebo vypočúvaní podozrivých. Na rozdiel od klasického krimiseriálu tu dostáva priestor dokumentárny žáner. Producent sľubuje skutočných komisárov a prokurátorov.

Rovnaký žáner Ermittler-Doku zamýšľala spracovať aj televízia Markíza, keď podľa vzoru najexportovanejšej nemeckej licencie Lenßen & Partner chcela natáčať Detektíva Kriptu. Uvažovala s ním do denného slotu o 18:00. Podľa informácií Mediálne.sk je však už rozhodnuté: na jeseň nakoniec v slote bude kuchárska šou.

Názov "Prvé oddelenie" mal mať aj krimiseriál koprodukovaný s televíziou Prima. Jojka napokon od spolupráce s Primou odstúpila. Dôvodom boli zdĺhavé rokovania s českými partnermi a odďaľovanie projektu. Nový jesenný titul Jojky nemusí mať s týmto projektom nič spoločné: značku "Prvé oddelenie" má pre použitie na Slovensku riadne zaregistrovanú a platnú práve Joj.

Na jeseň stanica pripravuje rozšírenie spravodajstva. Podľa Pravdy chystá aj "seriál z prostredia ženskej väznice". Pokračovať budú aj všetky jej seriály zo sezóny 2008/2009 okrem uzavratej série Ako som prežil. Namiesto nej sa objaví novinka z pera Andyho Krausa s názvom Keby bolo keby.
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=