Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

Zahraničné

Teror v Bombaji: Pakistan si zaslúži tvrdý postup!

1. December 2008 - NAÍ DILLÍ - Vládnuca indická Kongresová strana prisľúbila tvrdý postup voči Pakistanu po bombových útokoch v indickom Mumbaji.
"Z času na čas sme konfrontovaní s nárastom terorizmu, útok v Bombaji je však kvalitatívne odlišný a vyžaduje si okamžitý a tvrdý postup," povedala novinárom hovorkyňa strany Jayanti Natarajanová. Ako dodala, "nepochybujú o tom, že situácia si vyžaduje tvrdé posolstvo adresované Pakistanu s dôrazom na tento hrozný útok na suverenitu Indie z pakistanského územia".

V súvislosti s tvrdým postupom Indie voči Islamabadu konštatovala, že "musia veľmi pozorne zvážiť presný charakter reakcie a prijať taký postoj, ktorý je najlepší pre našu krajinu a bezpečnosť jej obyvateľov".

Podľa Naí Dillí uskutočnila útok pakistanská militantná skupina Laškar-i-Tajjiba s možnou podporou sekcií v rámci pakistanskej špionážnej služby. Indické úrady uviedli, že všetci útočníci boli pakistanskí občania. Pakistanský prezident Asif Alí Zardárí vyzval Indiu, aby nekonala prehnane.
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=