Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

Domáce

Príslušník justičnej stráže postrelil kolegu!

1. December 2008 - BANSKÁ BYSTRICA - Príslušník justičnej stráže dnes pri manipulácii so svedkovou zbraňou nešťastnou náhodou zranil kolegu.
Plastový projektil zasiahol poškodeného do stehna a spôsobil mu povrchové zranenie, ktoré si vyžiadalo ambulantné ošetrenie v Rooseveltovej nemocnici. Po ošetrení prepustili zraneného do domáceho liečenia.

Podľa hovorkyne Krajského súdu Niny Spurnej sa mimoriadna udalosť stala približne o 8:40, keď sa začínalo hlavné pojednávanie vo veci podvodu so súkromným podnikateľom Jaroslavom K. z Banskej Bystrice. Účastník konania a majiteľ zbrane ju odovzdal justičnej stráži. Zbraň však nebola zaistená. Podľa hovorkyne riešenie celej záležitosti patrí do kompetencie Zboru väzenskej a justičnej stráže a preto sa súd ďalej k tomu nebude vyjadrovať.

Ako agentúru SITA informoval hovorca rezortu spravodlivosti Michal Jurči, vedúci strážny justičnej stráže prebral zbraň s ubezpečením, že je vybitá. "Okolnosti a príčiny mimoriadnej udalosti vyšetrujú poverení príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže," dodal Jurči. Podľa informácií agentúry SITA išlo o modernú automatickú deväťranovú zbraň kalibru 9 milimetrov.
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=