Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

Domáce

Prestrelka pri Prešove: Obvinili dvoch mužov!

26. November 2008 - PREŠOV - Dvoch 33-ročných mužov obvinila prešovská polícia zo zločinu vydierania formou spolupáchateľstva.
Policajný vyšetrovateľ voči nim začal trestné stíhanie za incident, pri ktorom sa v utorok v noci v rekreačnej oblasti Sigord pri Prešove strieľalo, informovala agentúru SITA prešovská policajná hovorkyňa Magdaléna Fečová. Ide o Prešovčana a Bardejovčana.

Incident sa odohral medzi majiteľom chaty a piatimi mužmi. Dvaja obvinení prišli ku chate okolo 1:45 ráno. Jej majiteľa, 38-ročného muža vylákali von. Žiadali od neho vyplatiť 10-tisícový (331,94 €) dlh, pričom sa mu vyhrážali zbraňou a rozstrieľaním auta. Podľa Fečovej vystrelili obvinení muži z nelegálne držanej zbrane niekoľkokrát smerom k detskému ihrisku pri chate. Majiteľ chaty zo strachu zo streľby vošiel do chaty, zobral svoju legálne držanú zbraň a tiež niekoľkokrát vystrelil. Pri streľbe trafil do nôh dvoch z pätice mužov.

Ako uviedla Fečová, po streľbe majiteľ chaty zavolal políciu, jeden z postrelených mužov zostal na mieste, ďalší štyria ušli na aute Subaru T9 Tribeca. Policajti ich prenasledovali, posádku zastavili na prešovskom sídlisku Sekčov. Mužov zadržali a predviedli na výsluch, pre druhého postreleného prišla záchranka. Policajti zatiaľ zaistili dve strelné zbrane a identifikovali aktérov incidentu.

Vyšetrovateľ oboch páchateľov zadržal a podal podnet na ich vzatie do väzby. Jedného z nich, 33-ročného Prešovčana hospitalizovali v prešovskej nemocnici, kde ho stráži policajná hliadka. Predpokladá sa, že bude práceneschopný šesť až deväť mesiacov. Zvyšných troch účastníkov incidentu prepustili po vypočutí na slobodu. Prípad ďalej vyšetruje Úrad justičnej a kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=