Mesto tieňov

EUROVISION</a></h2></div><div class=

Iné knihy Mareka Zákopčana

Zradná vášeň - pripravovaný román zo súčasnosti od Marka Zákopčana

Marek Zákopčan nie je slovenskej verejnosti neznáme meno. Literárni fanúšikovia sa o ňom mohli dopočuť v júni tohto roku, keď prebehlo škandalózne zatknutie autora kníh Mesto tieňov 1 a Mesto tieňov 2 na Obchodnej ulici v Bratislave. Viac o tomto incidente sa dozviete v článku Zatknutie Marka Zákopčana priamo na Obchodnej ulici.
No a teraz už vážne. Marek Zákopčan pripravil pre svojich fanúšikov opäť jedno prekvapenie. Už v najbližších dňoch vychádza v našom vydavateľstve Ikar, jeho nové dielko s názvom Zradná vášeň. Boli sme zvedaví, čo by o svojej knihe povedal sám autor, a tak sme ho požiadali o malý príspevok. To, čo nám prezradil nie len o svojej knihe ale aj o sebe, Vám ponúkame bez cenzúry priamo tu.

Pripravili sme pre Vás aj ukážku z tejto knihy: 1.Kapitola

Vášeň, láska, žiarlivosť, nenávisť, nádej, smrť i túžba po svetlejšej a najmä šťastnejšej budúcnosti sa prelínajú v mojom najnovšom románe zo súčasnosti. Jeho hlavnými protagonistami sú štyria mladí ľudia, hľadajúci si svoje miesto pod slnkom. Lucia a Miriam pracujú ako čašníčky. Ich život plynie pokojným tempom, ale všetko sa zmení vo chvíli, keď sa Lucia takmer stane obeťou znásilnenia. Pomoc jej príde v podobe policajta Daniela. Netrvá dlho, kým sa dievčatá zoznámia aj s jeho najlepším priateľom, architektom Adamom. Lucia spočiatku nemôže Adama ani vystáť, no postupne sa medzí nimi rodí nežný cit. Adam spoznáva Luciinu neľahkú minulosť a ona zas pomaly preniká do jeho sveta bohatých, kde vládne zákon silnejšieho. Nič však nie je celkom ružové a Lucia spolu s láskou získa aj silných nepriateľov – Adamovho otca Petra a jeho bývalú snúbenicu Moniku, ktorí sú schopní najhorších zločinov, len aby dosiahli svoje... Ľahké to nebude mať ani Miriam, ktorej sa snaží škodiť jej vlastná sestra Lýdia. Ako príležitostná modelka si je vedomá svojej krásy a neváha ju využiť na získanie všetkého, po čom túži. V tomto prípade je to Miriamin priateľ Daniel. Dej sa však nesústredí iba na hlavné hrdinky, ale zároveň s ich problémami sledujeme aj osudy ďalších postáv, medzi nimi aj Adamovej matky Kristíny. Život po Petrovom boku sa pre ňu stal pobytom v zlatej klietke. Stratené šťastie sa jej vrátilo v podobe iného muža. Svoju lásku musí skrývať, ale čo sa stane, ak napokon predsa len vyjde najavo, že má pomer? Zradná vášeň je ľúbostný román, ale nechýba v ňom napätie, humor ani dramatické rozuzlenie. Verím, že čitatelia po tejto knihe siahnu nielen počas dlhých zimných večerov. Prajem teda všetkým ničím nerušené čítanie. A hlavne nezabudnite, že vášeň je síce dobrý sluha, ale veľmi zlý pán.

O mne:
Môj hlas sa prvýkrát rozľahol svetom 23. júna 1986 v Banskej Bystrici. Pravdepodobne to bol slnečný deň, pretože zbožňujem slnko a teplo. A to najmä vtedy, keď sú spojené s morom, plážou a príjemnou spoločnosťou. No na druhej strane, aj zima má svoje neopakovateľné čaro. Veď čo môže byť krajšie, ako romantické prechádzky zasneženým mestom popri vyzdobených výkladoch, spojené s pitím teplého vínka a počítaním vločiek padajúcich priamo na veľké stromčeky? Okrem toho, že vo mne sídli duša romantika, nepohrdnem, prirodzene, dobrou knihou. Mám rád všetky žánre, od ľúbostných románov cez historické príbehy až po kriminálky. Moje prvé pokusy o vlastné príbehy spadajú do obdobia strednej školy, keď som mal asi 17 rokov. Práve v tom čase som napísal svoj prvý román – Zradnú vášeň. Zaujímavé pre mňa je, že každá moja kniha spadá do iného žánru. Tým pádom je aj pre mňa záhadou, aký bude ďalší príbeh. Mojou ďalšou vášňou sú filmy a seriály, pri ktorých dokážem stráviť naozaj veľa času. Keďže sa treba niekedy aj hýbať, zvyknem sa chopiť rakety a zahrať si tenis, prípadne aj ping-pong. Čo sa vzdelávania týka, momentálne sa venujem štúdiu slovenského jazyka, literatúry a dejepisu, aby som mohol učiť detičky na základnej, alebo väčšie detičky na strednej škole. Dúfam, že ešte dlhý čas budem prinášať čiateľom príbehy, ktoré ich zaujmú. Som rád, keď pri ich čítaní ľudia zabudnú na vlastné starosti a ponoria sa do iného sveta. Myslím, že je úžasné, keď máme možnosť držať palce svojim hrdinom, prežívať s nimi ich dobrodružstvá a tešiť sa, keď dospejú k šťastnému koncu. Síce nás neraz prepadne clivota, keď otočíme poslednú stranu, ale na svete je predsa toľko skvelých príbehov! A nielen tých knižných... :-)
Žádné komentáře
 
EUROVISION</a> </div><div class=